..........

قهرمانی دبستان فرهنگ در مسابقات بسکتبال منطقه ۴

برگزاری مسابقات منطقه‌ای شور و هیجان خاصی را برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند و از آن‌جایی که رشته‌های توپی مانند فوتسال، فوتبال، بسکتبال و والیبال در بین دانش‌آموزان طرفداران بسیار زیادی دارد تمام دانش‌آموزان می‌توانند خود را در این مسابقات محک بزنند.

در طی دو سال و نیم که کرونا بر جهان حاکم بود اغلب فعالیت‌های ورزشی و سالن‌ها تعطیل شده بودند. در همین راستا تمام مسابقات کشوری و بین‌المللی تعطیل شده بود، در این میان دانش‌آموزان کشورمان هم با توجه به شیوع کرونا از ورزش دور شدند. برگزاری مسابقات در سطح مدارس و مناطق بسیاری از دانش‌آموزان در در سطح کشور را درگیر می‌کند و باعث می‌شود تا آنها دچار تحرک و شادابی شوند و فرصت مناسبی است تا دانش آموزان استعدادهای خود را نشان دهند.

دانش‌آموزان دبستان فرهنگ منطقه چهار تهرانپارس امسال با یک تیم قوی در مسابقات منطقه‌ای شرکت کردند و موفق شدند به مقام قهرمانی این مسابقات برسند. بسکتبال یکی از ورزش‌های اصلی مجتمع آموزشی فرهنگ است و دانش‌آموزان از همان سال‌های ابتدایی دبستان با توجه به ساختار قامتی و سن برای عضویت در تیم بسکتبال مدرسه انتخاب می‌شوند. در طول تمرینات قوانین مسابقات به بچه‌ها آموزش داده می‌شود و روزهای مشخصی از هفته تمرینات گروهی مختص مسابقات انجام می‌شود. این تمرینات شامل آموزش چهار مهارت اصلی یعنی شوت زدن، دریبل، سه گام رفتن و پاس دادن است.

از فواید ورزش بسکتبال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– كسب تعادل روانی و فراهم بودن زمینه های لازم برای رشد روانی

– ایجاد انگیزش مناسب در اشخاص برای شركت در فعالیتهای ورزشی

– ایجاد شخصیت متعادل و روحیه تعاون و همكاری

– تقویت عوامل روانی مثل:اعتماد به نفس، تمركز و توجه و خود شكوفایی

– كسب نشاط و شادی و طراوت

– پرورش و تقویت توان رهبری اشخاص

– افزایش قدرت تصمیم گیری اشخاص به گونه درست و قضاوت منطقی

– پرورش شخص از نظر هوشی و افزایش ظرفیت های ذهنی

مسابقات منطقه‌ چهار سال ۱۴۰۱ با حضور هیجده تیم در سطح منطقه برگزار شد. تیم‌های شرکت‌کننده همگی آمادگی خوبی داشتند و مسابقات در سطح بالایی برگزار شد و در نهایت تیم دبستان فرهنگ تهرانپارس با مربیگری امیدرضا صحرایی و علی ولی‌زاده به مقام قهرمانی این مسابقات رسید. اسامی اعضای تیم دبستان به شرح زیر است: حسین اورنگ، طاها جعفری، امیرحسین خلقتی، امیرعلی ربیعی، امیرعلی عباسی، امیرعباس عیوضی، محمدامین لازار، امیرمحمد ملاحاجی‌زاده، کسری نظیری‌کیا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *